WSZYSTKIE OBRAZY, KTÓRYCH NIE MALUJĘ NA ZAMÓWIENIE, SĄ NA SPRZEDAŻ

czwartek, 11 grudnia 2014

Duftart Aqua di Sale - prapoczątek

Najpierw postaram się wprowadzić odpowiedni nastrój, żeby w ten ziąb nie było nam jeszcze zimniej, kiedy pomyślelibyśmy o morzu.


Morze...
Fascynowało od zawsze, mnie również - ale chcę napisać o aspekcie zapachowym.
Tzw. nuty morskie w perfumach, ale też odświeżaczach, dezodorantach, żelach pod prysznic, coraz bardziej tandetne, sprofanowały delikatną materię, jaką jest morski aromat.
Ja właściwie znam tylko dwa zapachy, które uważam za piękne i woń słonego powietrza.

Jeden to Sel Marine Heeley'a, drugi - Aqua di Sale Profvmvm Roma (dla ułatwienia będę pisać "profumum"). O ile ten pierwszy można określić również jako lekko cytrusowy, o tyle AdS jest nieprawdopodobnie bliskie oddaniu słonych oparów.


Kiedy znajdziemy się w pobliżu morza - przynajmniej ja - nie mogę się nawdychać i nawąchać, wzruszona i pytająca siebie, jak w ogóle mogę mieszkać gdzie indziej? (Gdynia jest mi najbliższa).
Potem przestaję czuć słoność, przyzwyczajam się, może nawet nie zauważam, że jej nie ma - do następnego spaceru wybrzeżem.

A więc obraz ma być morskim pejzażem, może falą, może... nie wiem do końca.
Pomysły przepływają, jak woda.To oczywiście fragmenty. Myślę, że podobnie jak Konik Morski czyli Duftart do Womanity ( Konik Womanity ) do końca utrzymam Widzów w niepewności, bez pokazywania całości obrazu.

Oraz intensywnie pracuję nad Panienką Jazzową...

Przerwał mi telefon od Mamy, która zapytała, czy ja rozumiem reklamę z misiem. O, tym :


"Widziałaś, jak on podpala bąki?"
"Widziałam, mówi się na nie bengale"
"To właśnie są te męskie żarciki - zauważyłaś, że nawet Gucia nic tak nie śmieszy, jak temat bąków i kupy? Z ojcem było to samo.Nigdy tego nie pojmę. Mężczyźni to jednak inny gatunek człowieka"

Może to i dobrze...?

3 komentarze:

 1. Wygląda nader interesująco- jak spieniona ton wody :). uwielbiam morze mogłabym siedzieć i godzinami gapić się w horyzont :).

  Pola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też - i też mi się podoba ten obraz! Choć to dopiero wstęp

   Usuń
 2. co do bengali....ja to nazywam niewyrośnięciem z fazy fekalnej;) mój mąż też jest ciągle tym zainteresowany...widocznie coś w genach;)

  OdpowiedzUsuń