WSZYSTKIE OBRAZY, KTÓRYCH NIE MALUJĘ NA ZAMÓWIENIE, SĄ NA SPRZEDAŻ

poniedziałek, 6 lipca 2015

Kraków z Panienką

Nadaję teraz już z Warszawy - ale sercem jeszcze w Krakowie, gdyż ostatnie 3 dni spędziłam w tym przepięknym mieście u Agaty - znanej na forum perfumowym jako Dzika Truskawa. Osoba dla mnie szczególna, gdyż właśnie jej recenzję perfum przeczytałam jako pierwszą - i wciągnęła mnie do drążenia zapachowego tematu. A poznanie Agaty rozpoczęło naszą Znajomość lubelsko - krakowską.


Pochwalę się, że Truskawa stała się miłą właścicielką moich kilku obrazów, i na tym nie koniec - dlatego na wyjazd zapakowałam dyktę, wzięłam farby i nieprawdopodobnie cieniutki pędzelek o bardzo długim włosiu.

Skorzystawszy z paru godzin spędzonych tylko z Guciem i kotem Burkiem w mieszkaniu, wzięłam się za dokończenie malarskiej improwizacji, zwanej Panienką Gotycką.
Oprawę muzyczną zapewnił Gustaw.


(przyznam się, że tego rodzaju muzyka rozśmiesza mnie i dodaje fantazji przy malowaniu - oczywiście o ile praca ma coś wspólnego z taką tematyką)
Tak więc postać niepokornej Panienki zaczęła się przyoblekać w suknię i powstawały coraz to nowe detale (Gucio w tym czasie uruchomił odkurzacz i obleciał pokoje)Powiem szczerze, że nie wpadłabym na to, by precyzyjne, a nawet bardzo precyzyjne linie cyzelować przy np tym :


A jednak! Burek też poweselał


Zaś ja, na stojąco, co oznacza najwyższą koncentrację, oddawałam się detalom :Dodatkowa okazja - to siódme urodziny Gucia. Tort musiał być :


Nasz syn podejrzewany jest przez wielu znajomych jako z urodzenia uzdolniony artystycznie - lecz powiem szczerze, że jego żywiołem jest technika, w szczególności komunikacja miejska.
Toteż nie lada gratką stało się zwiedzanie tramwaju z 1969go roku

...oraz przejazd do Nowej Huty i z powrotem wagonami tym razem z 1938go roku
Przy okazji składania życzeń, przypomniało mi się pewne zdarzenie. Gucio zawsze mówi : "Żebyś była szczęśliwa, wesoła i miała mnóstwo koleżanek" - i tak powiedział do Babci przez telefon. Kiedy zaś spotkali się bezpośrednio, moja Mama zapytała : "A teraz już mi niczego nie życzysz?"
"Ale, ale już wczoraj powiedziałem...?"
"No tak" - rzekła Babcia - "Lecz jeżeli życzenia są miłe, można je składać wiele razy. No, chyba, że mi życzysz, żebym się przewróciła i porosła mchem"
Gustaw zmarszczył brwi "Dobrze, to ja ci życzę, żebyś porosła mchem".
Skoro już wprowadziłam Państwa w opary absurdu - proszę - podpatrzone szyldy w zakładzie fryzjerskim obok Muzeum Komunikacji Miejskiej :I na koniec, dla zachęty (mając nadzieję na komentarze, na które zawsze czekam - wiecie to), wklejam gotowy już fragment Panienki, ale bardzo malutki :


Serdecznie zapraszam jutro - na premierę - pokaz całości.

12 komentarzy:

 1. Trochę znam tę panienkę ;) I nie mogę się doczekać aż zobaczę obraz w całości!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a wiesz, czasem myślę, że JA Cię znam - i za każdym razem się nie mogę nadziwić, że jeszcze się nie widziałyśmy!

   Usuń
  2. Nic, czego nie dałoby się nadrobić. Bardzo chciałam polecieć na wystawę do Barcelony, ale sesja na studiach mnie "zaskoczyła" (jak co roku). Pozdrawiam cieplutko i być może-do zobaczenia.

   Usuń
  3. Do zobaczenia! Poproszę o trochę chłodu!

   Usuń
  4. Właśnie sobie zdałam sprawę, jak niefortunne są teraz ciepłe pozdrowienia. Ale żegnam chłodno też nie brzmi dobrze.

   Usuń
  5. Prawda, prawda... Ale - lodowato - teraz mogłoby brzmieć właściwie!
   Ciepłe pozdrowienia - bez uścisków i tylko na odległość.
   Zasyłam!

   Usuń
 2. No cóż, coś z tym musimy zrobić - zarówno z zobaczeniem jak i z zapoznaniem, pretekst do kolejnej wizyty w Krakowie? :D

  Tru

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniale! Dziękuję - skorzystam na pewno, ale teraz twoja kolej!

   Usuń
  2. Myślę, myślę, myślę... ten świąteczny sierpniowy weekend?

   Tru

   Usuń
 3. ojej - szkoda że nie wiedziałam, że będziesz w Krakowie bo z chęcią bym się spotkała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pisałam w Brulionie, że jadę - szkoda

   Usuń
  2. oj, musiałam nie doczytać - to do zobaczenia następnym razem :)

   Usuń