WSZYSTKIE OBRAZY, KTÓRYCH NIE MALUJĘ NA ZAMÓWIENIE, SĄ NA SPRZEDAŻ

piątek, 17 lutego 2017

Pocztówka z uzdrowiska - wiadomości lokalne

Basen.
Jedno z najbardziej (mnie) stresujących miejsc.
I nie chodzi o pływanie czy narażenie się na zaskakujące widoki po wejściu do sauny (70+ i mam na myśli wiek a nie temperaturę).
Przebieralnia.
Z mokrą podłogą. Wchodzimy z Gustawem do rodzinnej szatni, dostajemy szafkę (możemy i dwie). Prawdziwy problem pojawia się przy wyjściu - przechodzę przez brodzik odkażający stopy - przez co je moczę. Klapki też mokre.
Pytanie za 1000 punktów: JAK założyć rajstopy, przy mokrej podłodze i klapkach i przejść do szatni? Odpowiedz : nie da się. Zanim to odkryłam, naprawdę straciłam wiarę w swoją inteligencję. Więc zanim wpadłam na pomysł, żeby klapki wziąć w rękę, szłam do szatni wściekła, w szlafroku, co chwila cofając się po zapomnianą rzecz lub poszukując jej w jednej z pierdyliarda przegródek czy kieszonek.
A czas cyk cyk - licznik bije.

Miałam pomysł, żeby kurtki zostawić na zewnątrz, poza przebieralnią, ale niestety nie ma tam dozoru.
"Pani nie wie, co się może przydać złodziejowi" - z zagadkową miną oznajmiła mi panienka w recepcji.
"Dzięki kamerze złapaliśmy babkę, która ukradła buty. I wie pani, co powiedziała policji? "I tak były niedobre" i się obraziła"

Uzdrowisko ma swoją specyficzną i mnie osobiście bardzo przygnębiającą atmosferę. Większość osób w wieku dojrzałym, ale i oni przecież chcą się bawić. Dla zachęty głośniki na tzw. fajfach (od five o'clock - potańcówki, zaczynające się od ok. piętnastej) wystawione są na zewnątrz, więc Aleja Nadmorska rozbrzmiewa przebojami typu "Kaczuszki", "Żółte kalendarze", "Niech żyje wolność", śpiewanymi najczęściej przez panów o temperamencie kościelnego organisty.
Wyróżnia się artysta z hotelu Ikar - pan Szczupak, który niestety nie tylko śpiewa, ale i komponuje.


Uzdrowisko... trudno dostać papierosy i ja się temu nie dziwię, prędzej by mi ręka uschła, niż bym zapaliła na plaży. Niestety, nawet kiedy już pójdzie się do miasta, przez kładkę nad torami i kupi fajki, paczkę ozdabiają ku przestrodze okropne zdjęcia. Nie za bardzo się przyglądałam, ale są jakieś nieszczęsne płody, czarna stopa, dziąsła z dziurawymi szczątkami zębów. U pana sprzedającego "w trafice" znalazłam, uff, dawne modele bez hardkoru. "Muszę szybko je sprzedać, bo wg przepisów wszystkie paczki mają mieć te fotografie - widziała pani tę dziurkę w gardle po wasektomii?" (nie zdobyłam się na wytłumaczenie, co to jest wasektomia, ale może jeszcze to zrobię. Kiedyś.)

Oczywiście oferuje się tu liczne zabiegi i usługi upiększające, tylu fryzjerów na metrze kwadratowym jeszcze nie widziałam. Roi się od odchudzań - następnym razem zapytam, co to jest ten zabieg kawiorowy


...i różnych SPA. "Spa jest bardzo dobre dla kobiet" z miną znawcy stwierdził Gucio "Upudrują cię i wyczyszczą każdy kącik".

Nie będę oryginalna, jeśli powiem, że dla szumu morza warto jechać ileś tam kilometrów. A jeśli jeszcze działa buczek mgłowy, wpadam niemal w ekstazę
Bo mgła się nasila


Można się w niej zatopić


...tylko biały szum.
I tęskny dzwięk syreny.
I słona wilgoć osiadająca na twarzy.

6 komentarzy:

 1. Czekam aż u nas na papierosach pojawią się te nieprzyjemne obrazki, to będzie znak że państwo troszczy się o zdrowie swoich obywateli w jakiś sposób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powtórzę to, co napisałam na fb - wg mnie jest w tej polityce coś oszukańczego. Z jednej strony państwo zarabia na palaczach i to ogromne pieniądze, z drugiej strony umieszcza na paczkach przerażające zdjęcia, które zresztą szybko przestają robić jakiekolwiek wrażenie.
   Rynek już odpowiedział i można kupić bardzo przyjemne futerały na paczki papierosów - wkłada się paczkę i okropności znikają. Kolorowe, silikonowe pokrowczyki. Ktoś (producent) się musiał bardzo ucieszyć, że powstała potrzeba posiadania nowego gadżetu.

   Usuń
 2. Te zdjęcia na paczkach papierosów to poroniony pomysł moim zdaniem, godzi w moje poczucie estetyki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No więc ja też uważam, że skoro już płacić niemałe pieniądze za fajki, to niechby ładnie wyglądały.
   Choć... z drugiej strony... może to jednak kogoś powstrzyma? Ale wątpię, czy palacza.

   Usuń
 3. Mnie na pewno nie, jeśli nie mam do czegoś przekonania i czegoś nie chcę, to sam Diabeł mnie nie namówi (ale ja zawsze byłem przekorny) ;) Czas odkurzyć papierośnice po dziadku (albo zakupić ową na alledrogo, szczególnie te vintage są cudne). Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. są te futerały, naprawdę bardzo ładne, nie trzeba przekładać papierosów, a kosztują 5,70 w uzdrowisku

   Usuń