WSZYSTKIE OBRAZY, KTÓRYCH NIE MALUJĘ NA ZAMÓWIENIE, SĄ NA SPRZEDAŻ

środa, 11 listopada 2015

Panienka górska - premiera!

(nie wiem, ciągle się coś dzieje z tym durnym komputerem i znowu nie ma muzyki)

Z radością (i lekką jednak irytacją) zapraszam do obejrzenia Panienki Górskiej.
Można powiedzieć, że ten obraz jest produktem twórczego transu - noce po 3 godziny spania, a przedostatnia - nawet dwie. Wydawało mi się, że w dzień funkcjonuję normalnie, lecz znajomy, po wspólnym spotkaniu, wyprowadził mnie z błędu : "Gadałaś czasem zupełnie od rzeczy" - mam co prawda nadzieję, że to objaw zmęczenia, a nie moja zwyczajna cecha.

Panienka Górska - nie napisałam wcześniej, bo nie wiedziałam, czy uda mi się namalować pieska - ma ukochanego sznaucerka miniaturkę :Jak widać, po przetarciach faktura zaczęła pracować - bardzo lubię ten efekt. Pamiętacie, jak kładło się pod papierek monetę i potem, raz za razem, przejeżdżało ołówkiem? Zawsze mnie to fascynowało.

Detali  niewiele - by nie przyćmiły doskonałej sylwetki bohaterki.Niebo - potraktowane symbolicznie (słońce za pomocą korka spod szafki w kuchni, po oliwie extra virgin)


Sylwetka - pozazdrościć......ale Gustaw ma inne zdanie "Średnio mi się podoba... bo jest taka wysoka. Nie lubię za bardzo wysokich kobiet, bo trudno dostrzec twarz".

Całość, proszę Państwa :


Zostało we mnie takie wewnętrzne rozedrganie, rozdrażnienie - może z czasem zaczynam funkcjonować jak na Artystę przystało, nie wiem już. Bo teraz częściej w stereotypach, z których ochoczo się wyśmiewałam, dostrzegam coraz więcej prawdy.
Skoro denerwuje mnie Scarlatti, Debussy, to czego słuchać?

8 komentarzy:

 1. Nowosć! Ona ma twarz! Nie przypominam sobie tego we wcześniejszych panienkach? Piesek - arcydzieło! To jest w normalnym panienkowym formacie? Przecież te kudełki muszą być cieńsze od włosa?

  Tru

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie - pierwsza Panienka z twarzą, czemu ja tego nie napisałam? Tu zaszła zmiana - może z powodu tego, że najpierw naszkicowałam sylwetkę, głowy nie było dwie doby - a potem się okazało, że pasuje tylko en face.
   Co do pieska - rzeczywiście, jego wielkość naturalna jest identyczna, jak na zdjęciu przedostatnim. Wiesz, jak się udaje namalować szpilki, w których obcasy są czasem naprawdę jak włos, to się przywyka

   Usuń
 2. Rzeczywiście. Pierwsza panienka Z Twarzą. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trójwymiarowy obraz. :) I twarz Panienki faktycznie jest na swoim miejscu!

  A w kwestii wysokości... Polecam "Typy tancerzy" (jeden z ostatnich polskich kabaretów głównego nurtu, który jeszcze mnie śmieszy): https://www.youtube.com/watch?v=NTxyRahsjwE
  Całość jest boska ale tematycznie robi się od 3:43. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję - chętnie zobaczę i pokażę Wojtkowi, tym bardziej, że u nas w domu to raczej ja jestem rozśmieszana

   Faktycznie trójwymiar - swoją drogą, ile trzeba malować, by się ustaliły ulubione środki wyrazu - i pomyśleć, że był czas, kiedy chciałam zaczynać od tych ustaleń - teraz wiem, że właściwa kolejność jest inna

   Usuń
 4. Panienka piękna i sznaucerek przecudny :) szalenie mi się podoba ta mglista faktura .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję - ja już kładąc farbę postrzępionym ławkowcem z Auchana (4,99) zacierałam ręce na to, co będzie potem

   Usuń
 5. Fajna, bardzo smukła i zgrabna Pani. I piesek też niczego sobie.

  Ja słucham przy malowaniu pewnego Pana który nazywa się Yann Tiersen (serdecznie polecam!) no i mojego ulubionego duetu - Angus and Julia Stone.
  Muzyka przesycona kolorem, kształtem i zapachem...

  pozdrawiam i zaglądam od czasu do czasu. ;)

  OdpowiedzUsuń