WSZYSTKIE OBRAZY, KTÓRYCH NIE MALUJĘ NA ZAMÓWIENIE, SĄ NA SPRZEDAŻ

poniedziałek, 27 maja 2019

Wow, dobrze wyglądasz

Koło roku temu, Wojtek, w ramach dowcipu, umieścił na górze lustra w łazience nalepkę. Na czerwonym tle napis : Wow, dobrze wyglądasz!
Żart, bo żadne z nas nie lubi słówka wow. Mnie stwierdzenie nt dobrego wyglądu wydawało się tak groteskowe, że aż śmieszne. Że włosów nie miałam, to pikuś. Gorzej nie mieć brwi i rzęs.
Tak więc bez makijażu nie wychodziłam nawet wywalić śmieci.


No i ta łysa pała! Wow, dobrze wyglądasz.

A propos : kiedy chemioterapeutka zapowiedziała mi, że wypadną mi włosy, z dokładnością do dnia, okazało się, że będzie to kwietniowa sobota, w którą planowałam spotkanie perfumowe z osobami, które znam tylko z internetu. Rano podniosłam się, pociągnęłam z tyłu za kosmyk... został w ręku.


No nie. Nie dziś! Nie pokażę się w chusteczce, no way. Poszłam do łazienki, ostrożnie przyklepałam skalp, wzięłam lakier Taft na każdą pogodę, ten czarny extra strong - i zabetonowałam włosy na twardo. Spotkanie się odbyło, po czym w nocy wróciłam do domu, zdjęłam fryzurę i wrzuciłam do klopa. Okazało się, że nie jest to dla mnie szokujący widok.
Pierwszy raz miałam okazję dokładnie obejrzeć swoją czaszkę. Nawet ładnie uwypuklone miejsce na mózg.
Wow, dobrze wyglądasz!


A ileż to ja się nasłuchałam o traumie, o tym, że za karę golono kolaborantki i takie opowieści dziwnej treści. Ja wołałam porównywać się do Sinead O'Connor.

Włosy urosły, ale ich nie zapuszczam. Nareszcie wiem, jaki mam kolor, bo farbowałam się od liceum.
Wow, dobrze wyglądasz!
Dziękuję, wiem.

Co do obrazu. Nosi nazwę Lustereczko. Pokażę go, a jakże, w internetach, ale po wystawie.


Zmienił mnie ten autoportret. Ale o tym również w swoim czasie.

Tymczasem serdecznie pozdrawiam Kasię Neo, bo to dla niej zostawiłam sobie tę czapkę z włosów. To Ona podarowała mi główkę fryzjerską na perukę i kazała się nigdy jej nie pozbywać. I ja się tego słucham.

2 komentarze:

  1. Wow, naprawdę dobrze wyglądasz! I mam tu na myśli całokształt. I jak wyglądasz i jak myślisz i malujesz i widzisz świat. Uściski :*

    OdpowiedzUsuń
  2. Mózg to nie brwi, nie namalujesz, jak nie masz. Czaszka nie kłamie 😉

    OdpowiedzUsuń