WSZYSTKIE OBRAZY, KTÓRYCH NIE MALUJĘ NA ZAMÓWIENIE, SĄ NA SPRZEDAŻ

niedziela, 23 sierpnia 2020

Nowe obrazy wakacyjne

 Dużo pracuję, zachłannie, żeby jak najszybciej powiedzieć sobie "to jest to".

Na ostatnim wyjeździe, idąc sobie lasem, odebrałam telefon. Centrum Onkologii. "Stwierdzono nowe skutki uboczne leków, które pani przyjmuje i muszę zapytać, czy zgadza się pani na leczenie". Hmmmm... co tu wybrać... pogorszenie wzroku czy większe zagrożenie nawrotem? Wybieram A!

Ile mam czasu na poszukiwania? Nikt nie wie.

Nie chodzi mi o to, żeby obrazy były lepsze (chociaż jeśli się tak zdarzy, przyjmę to z godnością). Najbardziej chodzi mi o to, żeby to, co namaluję, jak najwierniej oddawało zamysł.

Mam taki obraz. 


Na marginesie prac głównych powstał taki malutki pejzażyk

 


Zrobiłam też portret Wojtkowi, którym był bardzo zaskoczony. Tak Go widzę.

A już w ogole naj, naj, najbardziej zależy mi na tym, żeby najcenniejsze elementy z tych obrazów połączyły się w jedno. Nie chcę rezygnować ani z nastroju, ani z kreski, ani z dynamiki czy sylwetki / twarzy i wiem, że nie muszę.

Ale poza nielicznymi wypadkami, których na szczęście zdarza się coraz więcej, moje obrazy mają po kawałku środków ekspresji. Bez tego drążenia nie byłoby jednak procesu twórczego i rozwoju.Wspaniała wiadomość - przesunięta przez covid wystawa duftartu ma nowy termin - pierwsza połowa kwietnia 2021. obrazy zapachną w BWA (Biuro Wystaw Artystycznych) w Kielcach. 

Ogromnie się cieszę.

10 komentarzy:

 1. Piękne obrazy! Ja też maluję, oczywiście nie tak pięknie, ale zawsze. Staram się cały czas uczyć. Gdybyś szukała artykułow malarskich to polecam tą stronę https://www.taniomania.pl/t/kredki-prismacolor-artykuly-dla-plastykow Znajdziesz tam wszystko dla plastyków. Ceny są naprawdę świetne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pejzażyk to moje gusta ;) Dąb pozdrawia! Przejeżdżałam ostatnio i od razu pomyślałam o Tobie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja znajoma powiedziała mi że na pewno bardzo dobrze zrobię jak zdecyduje się na firmę Odpluskwianie Warszawa . Za nie długo z tej firmy skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku? Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja chciałem posiadać bardzo dobre tusze i kilka tygodni temu skorzystałem z bardzo dobrej oferty http://www.tanie-tusze.net/505-et-103 .W tym sklepie naprawdę warto kupować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Śniłaś mi się dzisiaj. Byliśmy w Warszawie, a Ty pokazywałaś mi dom po swoich dziadkach i mówiłaś coś o warszawskich powstańcach. Mam nadzieję, że jest Ci dobrze tam, gdzie teraz jesteś... nigdy się nie spotkaliśmy, a ja tak za Tobą tęsknię...

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziś mija rok od Twojego ostatniego wpisu Ju.
  Brakuje mi Ciebie istoto pachnąca i barwna.
  Do zobaczenia. Kiedyś. Gdzieś.

  OdpowiedzUsuń